www.przedszkole-inwald.pl
Powrót do: Aktualności

Przedszkolacy w Warowni w Inwałdzie

W dniu 11 czerwca grupa dzieci z oddziału 10-godzinnego wraz z wychowawczyniami udała się piechotą do repliki średniowiecznej osady znajdującej się naszej miejscowości. Pobyt rozpoczęliśmy od placu zabaw znajdującego się przed Warownią, gdzie bawiliśmy się w stylu średniowiecznym- było strzelanie z łuku, kręcenie się na baryłkowej karuzeli, pokonywanie drewnianych torów przeszkód. Następnie przeszliśmy przez Park Ruchomych Smoków spotykając cztery małe smoczki i jednego dużego poruszającego się, ziejącego ogniem, buchającego parą, mówiącego… a nawet śpiewającego!
Po Zamku-Warowni zostaliśmy oprowadzeni przez animatorów w strojach z XV wieku, którzy opowiadając średniowieczne ciekawostki otworzyli nam wrota do zbrojowni, komnaty damy, sali tortur i na tarasy widokowe. Na końcu znaleźliśmy się w średniowiecznych chatach przylegająca do warowni i obejrzeliśmy z bliska pracę rzemieślników: garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty tkające krajki na bardkach, kowala wykuwającego serduszka i haczyki oraz powroźnika skręcającego powrozy. Mogliśmy nawet spróbować swoich sił w tkaniu krajek, kręceniu powroza, poruszaniu miechów kowala.
Po trzech godzinach, bardzo zadowoleni, pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.


Dorota Jarzyna,
Katarzyna Zaręba