www.przedszkole-inwald.pl
Powrót do: Aktualności

Wycieczka do Bochni

W dniu 1 czerwca dzieci z oddziału 10-godzinnego wraz z rodzicami wyjechały na wycieczkę do Bochni.
W programie znalazło się zwiedzanie bocheńskiej kopalni soli oraz pobyt w Muzeum Motyli. W pierwszym miejscu przedszkolaki zachwycały się przejazdem podziemną kolejką górniczą, zjazdem i wyjazdem windą w szybie, ekspozycjami multimedialnymi, pobytem w Komorze Ważyn z możliwością zabawy na podziemnym boisku i placu zabaw, obiadem w podziemnej jadłodajni, pobytem w Kaplicy św. Kingi i przejściem korytarzami solnymi. W Muzeum Motyli Arthropoda wszyscy podziwiali największą stałą ekspozycję motyli świata w Polsce, liczącą ponad 5 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Przeróżne gatunki motyli a także chrząszczy, cykad, pluskwiaków i innych stawonogów były w niezwykły sposób zaprezentowane przez pana Filipa Kobiela, który jest trzecim pokoleniem kolekcjonerów w rodzinie.
Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości.


Dorota Jarzyna,
Katarzyna Zaręba