www.przedszkole-inwald.pl

Roczne archiwum wpisów dla 2016

Spotkanie z policjantami

2016-12-28 06:48, środa

Przed świętami Bożego Narodzenia oddziały przedszkolne odwiedzili panowie policjanci. Przeprowadzili z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas świąt. Przekazali także zasady w jaki sposób nosić odblaski.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali każdemu przedszkolakowi odblask.

“Mój ulubiony bohater bajkowy”

2016-12-28 06:40, środa

W I Gminnym konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole w Zagórniku pt. ”Mój ulubiony bohater bajkowy” I miejsce w kategorii dzieci 5-letnich zdobyła Maja Gwoździewicz, II miejsce Amelia Paluch, wyróżnienie Karol Bryndza, w kategorii dzieci 6-letnich wyróżnienie Franciszek Kowalczyk. W kategorii dzieci 3-letnich II miejsce zajął Kaspian Burczak, a w kategorii 4-latków wyróżnienie otrzymała Ania Gondko.
W […]

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

2016-12-21 07:57, środa

Wigilia w przedszkolu

2016-12-21 07:56, środa

Oczekując na Święta Bożego Narodzenia zasiedliśmy do uroczystej Wigilii. Jak co roku dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt, potem spożywaliśmy nasz przedszkolny obiad wigilijny. Było wiele słodkości, łakoci i pyszne soki. Na koniec śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.
Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również […]

Bibliotekarka w przedszkolu

2016-12-19 18:10, poniedziałek

W okresie przedświątecznym przedszkolaków z oddziału 10-godzinnego odwiedziła pani bibliotekarka z filii Biblioteki w Inwałdzie.
Pani Asia przyniosła ze sobą książeczkę o świętach, którą przeczytała dzieciom. Wspólnie z przedszkolakami uczestniczyła również w zajęciach twórczych wykonując przestrzenną choinkę z płatków kosmetycznych.

Dorota Jarzyna
Katarzyna Rajda-Wąsek
Elżbieta Matejko

Świąteczne marzenia przedszkolaków

2016-12-19 17:17, poniedziałek

Mali artyści z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym „ŚWIĄTECZNE FANTAZJE”. Tematem przewodnim było „Boże Narodzenie w oczach dziecka”.
W kat. 3/4-latków reprezentowali nas: Lena Kolber, Natalia Tomiczek, Szymon Taboła i Tomasz Wnęk.
W kat. 5/6-latków: Julia Dziedzic, Franciszek Kowalczyk, Roksana Kopeć i Julia Maciejczyk.
Miło nam poinformować, iż spośród siedemdziesięciu przedszkolaków, które wzięły udział w […]

Mali Ekolodzy

2016-12-17 12:34, sobota

W XXIII Gminnym Konkursie Ekologicznym, który odbył się pod hasłem „Kropla do kropli… czyli woda jako źródło życia” przedszkolaki z Inwałdu zaprezentowały swoje zdolności plastyczne. Jury doceniło ich wysiłek.
W kat. dzieci do lat 3: I miejsce – Daria Chrapkiewicz (opiekun Bożena Prochownik), III miejsce – Karolina Sordyl (opiekun Barbara Rusin).
W kat. dzieci w wieku 4 […]

Przedszkolaki z Inwałdu w kosmosie!

2016-12-15 18:50, czwartek

Po raz kolejny do naszych maluchów zawitała Little Ant. Tym razem zaprosiła nas do zwiedzania kosmosu! To był bardzo ciekawy lot. Po drodze mijaliśmy różne planety, z daleka ominęliśmy Słońce i bezpiecznie wylądowaliśmy na Księżycu. A tutaj niespodzianka! Przywitał nas Little Green Man, który okazał się być przyjacielem Little Ant. Opowiedzieli nam wiele ciekawych rzeczy […]

Konkurs WSiP-u “Kocham moje przedszkole”

2016-12-12 10:45, poniedziałek

Z przyjemnością zawiadamiamy, że dzieci z oddziału 10-godzinnego zostały nagrodzone wieeelką paczką edukacyjną od wydawnictwa WSiP za wykonanie pracy plastycznej w ogólnopolskim konkursie pt. “Kocham moje przedszkole”.
Nagrodę przywiózł i wręczył konsultant edukacyjny wydawnictwa.

Dorota Jarzyna
Katarzyna Rajda-Wąsek
Elżbieta Matejko

Teatrzyk świetlicowy

2016-12-12 10:39, poniedziałek

Końcem listopada zagościł wśród przedszkolaków “Teatrzyk świetlicowy” stworzony przez panią Jolantę Dudkę oraz grupę uczniów korzystających ze świetlicy szkolnej.
Grupa teatralna przygotowała i przedstawiła przedszkolakom zabawny występ pt. “Galimatias z miesiącami”. Dziękujemy!