www.przedszkole-inwald.pl

Roczne archiwum wpisów dla 2015

Spotkanie przy wigilijnym stole w oddziale 10-godzinnym

2015-12-22 18:21, wtorek

Rankiem 22 grudnia 2015r. dzieci przedszkolne wraz ze starszymi kolegami w wieku szkolnym uczestniczyły w apelu bożonarodzeniowym. Po południu natomiast zasiadły do wigilijnego stołu razem z pracownikami przedszkola: panem dyrektorem, wychowawczyniami, pracownikami obsługi, emerytkami i rencistkami.
Spotkanie miało na celu przypomnienie tradycji Wigilii obchodzonej w domach rodzinnych: dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, spożywanie dwunastu potraw, […]

Wigilijka w oddziałach 5-godzinnym i 7-godzinnym

2015-12-22 16:35, wtorek

W dniu 22 grudnia dzieci z oddziału 5 i 7-godzinnego zasiadły do wigilijnego stołu.
Wypełniając tradycję Bożonarodzeniową połamały się opłatkiem składając sobie życzenia, następnie częstowały się rozmaitymi pysznościami oraz wspólnie kolędowały. Nie zabrakło również prezentów pod choinką od “Aniołka”.

Wigilijka w oddziałach zerowych A i B

2015-12-21 18:18, poniedziałek

21 grudnia 2015 dzieci z oddziałów 0A i 0B uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym. Na początku dzieci zgodnie z wigilijnym zwyczajem połamały się opłatkiem, po czym wszystkie zasiadły do stolików, gdzie czekały na nich rozmaite pyszności. Nie obyło się także bez wspólnego kolędowania.

“Magiczna gwiazdka Listonosza Pata”

2015-12-09 18:05, środa

W dniu 9 grudnia we wszystkich oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z paniami z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie - filia w Inwałdzie.
Bibliotekarki zaprezentowały nam bajkę “Magiczna gwiazdka Listonosza Pata”. Było to nowoczesne czytanie połączone z zabawą w teatr.

Elżbieta Talaga
Barbara Zięba

Górnik w oddziale 10-godzinnym

2015-12-08 18:56, wtorek

„Tam w kopalni, w ciemnym chodniku,
wielu pracuje dzielnych górników.
My im życzenia dzisiaj składamy,
za to, że ciepło w przedszkolu mamy.”

- tymi słowami 8 grudnia dzieci z oddziału 10-godzinnego powitały Górnika. W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję usłyszeć historię powstania węgla i opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Szczególnie duże zainteresowanie wzbudził strój galowy gościa. […]

Warsztaty “Jak to ze lnem było”

2015-12-08 17:01, wtorek

8 grudnia oddział 7-godzinny odwiedziły panie z WDK w Inwałdzie.
Przybliżyły przedszkolakom historię powstania lnu (tkaniny). W trakcie warsztatów dzieci wykonywały koronę, przymierzały “królewskie” stroje, kosztowały ziaren lnu, brały udział w “królewskim” balu, a wszystko to w nawiązaniu do historii powstania lnu.

Bożena Prochownik

Mikołajki oddziału 7-godzinnego w Dinolandii

2015-12-04 19:45, piątek

4 grudnia przedszkolaki z oddziału 7-godzinnego udały się do Parku Rozrywki “Dinolandia”, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem i jego przyjaciółmi - Śnieżynkami i Dinusiem.
Podczas przeszło dwugodzinnego pobytu, dzieci miały zapewnione liczne atrakcje, wśród których znalazły się:
- wspólny taniec z Mikołajem i Dinusiem,
- nauka mikołajowej piosenki,
- dekorowanie pierniczków,
- udekorowanie papierowych talerzyków tak aby powstała […]

Mikołajki w oddziale 0″A”

2015-12-04 19:04, piątek

4 grudnia dzieciaczki z oddziału 0 A udały się ciuchcią z mini ZOO w magiczną podróż do Fadolandii.
Tam oprócz szaleństw w basenach z kulkami, zabaw, quizów i tańców z elfami czekała na nich ogromna niespodzianka: wizyta Świętego Mikołaja. A tak wygląda krótka foto-relacja z tego zdarzenia.

Barbara Zięba

Św. Mikołaj w oddziale 10-godzinnym

2015-12-04 18:32, piątek

Do dzieci z oddziału 10-godzinnego w dniu 4 grudnia zawitał Święty Mikołaj.
Przedszkolaki musiały być wyjątkowo grzeczne w tym roku, gdyż przyszedł on nawet dwa razy. Przed południem zjawił się ze swoją świtą (Reniferem, Śnieżynkami, Diabłami) i zostawił dla dzieci słodki poczęstunek. Po obiedzie zawitał ponownie, ale tym razem już z prezentami. Przedszkolaki […]

Święty Mikołaj w oddziale 0″B”

2015-12-04 18:13, piątek

“Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
wszystkie dzieci na niego czekają…”

W dniu 4 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Przyniósł dla każdego dziecka prezenty oraz nowe zabawki dla wszystkich dzieci.

Elżbieta Talaga