www.przedszkole-inwald.pl

Roczne archiwum wpisów dla 2013

Wigilia przedszkolna

2013-12-20 14:36, piątek

     20 grudnia, zgodnie z podtrzymywaną od kilkunastu lat tradycją, w ciepłych nastrojach odbyła się tegoroczna Wigilia przedszkolna.
     Uczestniczyły w niej przedszkolaki, personel, emerytowani byli pracownicy placówki oraz dyrektor ZSS Michał Kołodziejczyk.
     Panowała niezwykle świąteczna atmosfera uświetniona występami dzieci z recytacjami wierszy, śpiewem kolęd i grą na różnorakich instrumentach.Nie zabrakło życzeń od Pana dyrektora i gości, wspólnego dzielenia […]

Wesołych Świąt

2013-12-19 07:31, czwartek

Wiele radości i pokoju w nadchodzących dniach
Świąt Bożego Narodzenia
spełnienia marzeń oraz wszelkiej pomyślności
w Nowym 2014 Roku
składają dzieci oraz pracownicy
Przedszkola w Inwałdzie

“Świąteczne fantazje”

2013-12-18 12:47, środa

     Na XI Gminny Konkurs Plastyczny “Świąteczne fantazje” z naszego przedszkola prace wykonały: Natalia Solak - reprezentująca grupę starszą oraz Amelka Polak - z grupy młodszej.
     Tematem tegorocznej edycji konkursu był “Mój anioł stróż”. Miło nam poinformować, że aniołek Amelki P. otrzymał wyróżnienie wśród licznie wykonanych prac dzieci z przedszkoli z gminy Andrychów. Gratulujemy!

Odwiedziny strażaków

2013-12-09 18:54, poniedziałek

     W dniu 9 grudnia przedszkolaków odwiedzili strażacy, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Inwałdzie. Strażacy przekazali życzenia świąteczne oraz zostawili kalendarz noworoczny dla przedszkola.

Mikołajki w “Dinolandii”

2013-12-06 19:22, piątek

     Na spotkanie ze Świętym Mikołajem, przedszkolaki w dniu 6 grudnia udały się aż do “Dinolandii”.
Po dojechaniu do celu pociągiem zwanym “ciufcią”, przedszkolaki zostały przywitane przez Śnieżynki: Monikę i Dominikę i zaproszone na dwugodzinne spotkanie i liczne atrakcje, w których znalazły się:
Quiz dla dzieci “Kto zna najlepiej Św. Mikołaja”?
Upominek od Śnieżynek dla wszystkich dzieciaków,
Choinkowy zawrót […]

“Zakrętki dla Olafka”

2013-12-06 17:41, piątek

     Trwa zakręcona akcja, której celem jest zbieranie nakrętek. Umożliwi to zakup wózka inwalidzkiego dla małego Olafa z Andrychowa.
“Ruszyła” zakręcona akcja”, zbieramy nakrętki dla Olafka. Celem akcji jest uzbieranie 6 ton nakrętek, dzięki którym zostanie zakupiony wózek inwalidzki aktywny. Wózek umożliwi samodzielne, sprawne poruszanie się i pozwoli na wymianę obecnego, małego już wózka.
Olaf choruje na padaczkę […]

Spotkanie z panią pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Andrychowa

2013-12-02 17:49, poniedziałek

     W dniu 2 grudnia odwiedziła przedszkolaków pani Małgorzata Wierońska, specjalista m.in. do spraw terapii dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w wieku przedszkolnym.
Wizyta dotyczyła diagnozowania poziomu rozwoju, potrzeb i możliwości dzieci przed podjęciem nauki w klasie I SP. Pani pedagog przeprowadziła rozmowę z dziećmi 5 i 6-letnimi.

Spotkanie z bibliotekarką MBP w Inwałdzie

2013-11-29 18:12, piątek

     W dniu 29 listopada, gościem w przedszkolu była pani Asia - bibliotekarka z filii MBP w Inwałdzie. Pani Asia opowiedziała dzieciom, skąd wzięła początek ulubiona zabawka dzieci - pluszowy miś, które urodziny zabawki obchodzimy; po czym ogłosiła i przeprowadziła konkurs na najładniejszy rysunek z misiem.
     Wykonane przez przedszkolaki prace zostały zaraz ocenione i nagrodzone dyplomami i […]

Zabawa andrzejkowa

2013-11-28 17:41, czwartek

     Do zabawy andrzejkowej przedszkolaki przygotowywały się już parę dni wcześniej, wypiekając “andrzejkowe ciasteczka”, ćwicząc układy taneczne do muzyki, dekorując salę zabaw oraz obmyślając wspólnie z nauczycielkami konkursy i wróżby.
     W dzień zabawy, 28 listopada, pojawili się goście - koledzy z oddziału 5-godzinnego ZSS. Wspólne, dopołudniowe tańce przy muzyce, wróżby oraz popołudniowe konkursy i zabawy sprawiły dzieciom […]

Dzień Pluszowego Misia

2013-11-25 17:26, poniedziałek

     W dniu 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pluszowego misia.
     Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje pluszowe misiaki i wspólnie z nimi uczestniczyły w wielu atrakcyjnych zabawach i zajęciach: degustacje miodu, taniec z misiem, kolorowanie misiowych kolorowanek, wykonanie misia z kartonu, tor przeszkód z misiem, zabawy ruchowe z misiem.