Roczne archiwum wpisów dla 2010

2010-12-21 19:35, wtorek

Wigilijka przedszkolna

2010-12-21 19:18, wtorek

21 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilijka.
Uczestniczyli w niej emerytowani pracownicy, personel przedszkolny oraz dzieci.
W świątecznym nastroju wszyscy łamali się opłatkiem składając sobie życzenia oraz wspólnie śpiewali kolędy.
Nie zabrakło również prezentów pod choinkę.

Ubieramy choinkę

2010-12-16 19:14, czwartek

16 grudnia – wypełniając tradycję Bożonarodzeniową – dzieci ubrały w przedszkolu piękną choinkę.

Spotkanie z górnikiem

2010-12-07 18:38, wtorek

7 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik. Rozmawiał on z dziećmi o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat tego zawodu.
     Na zakończenie spotkania, chętne dzieci pozowały do zdjęć w pięknej górniczej czapce.

Święty Mikołaj

2010-12-06 18:13, poniedziałek

6 grudnia gościł w przedszkolu długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj.
Przysporzył dzieciom wiele radości, obdarowując je wspaniałymi prezentami.
Dzieci w podziękowaniu za upominki odśpiewały Mikołajowi piosenkę i powiedziały wierszyki.
Mikołajowi oraz jego pomocnikom bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!

„Historia króla Smutnika i jego królestwa”

2010-11-29 18:42, poniedziałek

W dniu 29 listopada dzieci z naszego przedszkola gościły w budynku Zespołu Szkół Samorządowych w Inwałdzie, gdzie wspólnie z dziećmi z zerówki oraz klas I-III obejrzały bajkę pt. “Historia króla Smutnika i jego królestwa”

2010-11-26 18:52, piątek

26 listopada odbyły się w naszym przedszkolu Andrzejki.
     Przedszkolacy zaprosili swoich kolegów z oddziału zerowego ZSS w Inwałdzie, z którymi wspólnie bawiły się przy muzyce.
Największą jednak atrakcją były wróżby z wosku, podczas których dzieci próbowały się dowiedzieć co spotka je w niedalekiej przyszłości oraz kim kiedyś zostaną.
     Uwieńczeniem zabawy była degustacja andrzejkowych ciasteczek.

2010-11-25 19:29, czwartek

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dziś świętują wszystkie pluszaki, małe i duże, stare i te całkiem nowe.
     Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, te malutkie i te olbrzymie…

Konkurs Piosenki “Od przedszkola do idola”

2010-11-24 20:34, środa

24 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Sułkowicach Łęgu odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka „Od Przedszkola do Idola”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: ZWIERZĘTA W KRAINIE BAŚNI.
     Nasze przedszkole reprezentowały: Maja i Ala.
     Występy wszystkich dzieci widownia nagrodziła gromkimi brawami a Ala zdobyła za swój występ wyróżnienie. Gratulujemy!

2010-11-23 20:58, wtorek

Mali cukiernicy stworzyli wypieki o przeróżnych kształtach. Okazją do ich skosztowania będzie zabawa andrzejkowa, która odbędzie się w naszym przedszkolu w piątek 26 listopada. Zapraszamy!