Roczne archiwum wpisów dla 2008

Wigilijka przedszkolna

2008-12-19 16:24, piątek

Kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w budynku przedszkola spotkali się byli pracownicy, obecny personel , p. dyrektor ZSS oraz dzieci przedszkolne.
     Przy wigilijnym stole wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne, przełamali opłatkiem, częstowali obiadem wigilijnym oraz zaśpiewali kolędy. Przedszkolaki wypowiedziały kilka zwrotek wiersza o świątecznych tradycjach.
“…wraz z gwiazdką, pod świeczek łuną jasnążyczmy sobie najwięcej […]

Konkurs plastyczny “Świąteczne Fantazje”

2008-12-12 23:31, piątek

W gminnym konkursie plastycznym dla przedszkolaków, który odbył się 5 grudnia 2008r. w Targanicach, Honoratka Czarnecka (lat 4) z naszego przedszkola otrzymała wyróżnienie za wykonanie kartki świątecznej.
    W konkursie brała też udział Karolinka Kruźlak.

“Czerwony Kapturek” w darze od …Mikołaja

2008-12-09 15:51, wtorek

Dodatkowym prezentem dla przedszkolaków oraz dzieci ze szkoły z okazji 6 grudnia była bajka w wykonaniu teatru KANON z Krakowa, przedstawiona w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie 9 grudnia 2008r.

2008-12-05 20:41, piątek

Mikołaj odwiedza nas co roku - w tym też był dla nas dobry i przyniósł prezenty dla każdego oraz nowe zabawki do sali zabaw.
     Dziękujemy Tobie - MIKOŁAJU oraz TWOIM pomocnikom, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia!

Andrzejkowa zabawa

2008-11-27 20:23, czwartek

27 listopada odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Przedszkolaki gościły dzieci z oddziału “0″ w ZSS oraz dzieci z 5-godzinnego przedszkola ZSS.
     Były tańce, wróżby, zabawy oraz degustacja ciasteczek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Konkurs “Od przedszkola do idola”

2008-11-25 21:16, wtorek

Na konkursie piosenki, który odbył sie w dniu 25 listopada w Sułkowicach-Łegu, nasze przedszkole reprezentowali: Zuzia Stuglik (6 lat), Martynka Grzesiewicz (6 lat), Wiktoria Szukalska (5 lat) oraz Kuba Górkiewicz (6 lat).
     Dzieci pod kierunkiem p. Bożenki wyśpiewały piosenki o tematyce bajkowej, zdobywając aplauz publiczności oraz wyróżnienie dla Wiktorii Szukalskiej.

2008-11-25 19:19, wtorek

Z rąk małych cukierników “wyszły” ciastka, których nie powstydziłyby się niejedne cukiernie. Ale aby ich spróbować należy być w przedszkolu w dniu 27 listopada na andrzejkowej zabawie. Zapraszamy!

Spotkanie z listonoszem

2008-11-21 22:13, piątek

W dniu 21 listopada zawitał do przedszkola wiejski listonosz .
     Nie tylko przyniósł przesyłki zaadresowane do przedszkolaków, ale i zabrał listy napisane przez dzieci do św. Mikołaja i do kolegów z innego przedszkola oraz opowiedział o odpowiedzialnej pracy doręczycieli pocztowych.

Przedstawienie teatralne “O królu Janie i dzielnym rycerzu Maćku z Wilkowic, który uratował księżniczkę Amelię”

2008-10-29 20:33, środa

Przedstawienie w wykonaniu 3 aktorów z krakowsko-rzeszowskiej Sceny Edukacyjnej obejrzeliśmy wspólnie z innymi dziećmi klas 0-III w budynku ZSS w dniu 29 października.

W gabinecie pielęgniarki szkolnej

2008-10-24 19:31, piątek

Przez cały rok dzieci przedszkolne objęte są opieką pielęgniarki szkolnej.
     Jedną z form opieki jest wykonanie bilansu 6-latka oraz pomiary wagi i wzrostu wszystkich dzieci. 24 października poddaliśmy się tym pomiarom.