www.przedszkole-inwald.pl

Roczne archiwum wpisów dla 2007

Wigilijka przedświąteczna

2007-12-21 11:57, piątek

“Boże Narodzenie to milczenie ducha - to gwiazda pokoju spadająca w serce”
     Odczuwając nastrój świąteczny, w dniu 20 grudnia 2007 r. cały personel przedszkola, dzieci przedszkolne oraz goście - emerytowani dawni pracownicy przedszkola zasiedli do Wigilijki.
     Były życzenia przy łamaniu się opłatkiem, uroczysty obiad, wspólne pokoleniowe śpiewanie kolęd i …małe prezenciki pod choinkę wykonane przez […]

Konkurs Plastyczny “Świateczne Fantazje”

2007-12-15 11:50, sobota

     W V Gminnym Konkursie Plastycznym, który odbył się 14 grudnia 2007r. w Targanicach udział wzięli: Agnieszka Lachendrowicz (5l) i Krystian Kolber (6l).
    Dzieci pod kierunkiem pani Bożeny wykonały prace na temat: “Anioły, Aniołki, Aniołeczki”.

Spotkanie z leśnikiem i myśliwym

2007-12-11 19:23, wtorek

     10 grudnia dzieci przedszkolne i “zerówkowe” uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Koła Łowieckiego “Rogacz” z Andrychowa.
     W trakcie ciekawej prelekcji ubarwionej pokazem eksponatów ptaków i zwierząt leśnych, dzieci poznały odpowiedź na wiele pytań, np. :
- które ptaki zimują w naszym kraju?
- jak pomagać ptakom i zwierzętom w zimie?
- jak należy zachować się w […]

6 grudnia 2007

2007-12-07 20:54, piątek

     Dzień szóstego grudnia długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. W godzinach dopołudniwych dzieci wraz z opiekunami udały się busem do Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie, gdzie obejrzały przepiękną bajkę muzyczno-edukacyjną Teatru Rozrywki z Chorzowa pt. “PAN PLAMKA I JEGO KOT”. 
    Po powrocie do przedszkola czekał na dzieci MIKOŁAJ z PREZENTAMI.
     A prezenty były tak wielkie […]

Mikołajkowe show

2007-12-05 21:07, środa

     4 grudnia o godzinie 11.00, Wiejski Dom Kultury w Inwałdzie przeżywał istne oblężenie. Sprawcą przybycia wielu klas szkolnych i przedszkola był MIKOŁAJ i jego świta - NIEBIESKA ELFICZKA. 
    Mikołajowe show przygotowane przez Studio “JAPA” z Krakowa , “wciągnęło” przedszkolaków do… śmiechu, do… śpiewu, do… tańca i do… oczekiwania na prezenty, które miały być za dwa […]

Andrzejkowa zabawa

2007-11-30 19:36, piątek

     Pląsy, tańce, wróżby (nie tylko z woskiem), konkurencje z “humorem i nagrodami”, bajki na wideo, degustacje andrzejkowych ciasteczek - to wszystko działo się 29 listopada 2007r. w pomieszczeniach przedszkola; a uczestnikami byli goście: dzieci z oddziału “0″ ZSS z p. Grażynką oraz gospodarze: przedszkolacy z oddziału mieszanego z p. Dorotką.

Andrzejkowe ciasteczka

2007-11-27 20:58, wtorek

     Tradycję wypiekania andrzejkowych ciastek przedszkole kultywuje od lat. W tym roku, w poniedziałkowe dopołudnie 26 listopada 2007r. “przedszkolni cukiernicy” wraz z pomocnikami (nauczycielka + woźna + intendentka) pod nadzorem kucharki - p. Basi “wyprodukowali” ciastka: kokosowe, kakaowe, waniliowe, z “oczkiem” rodzynkowym, marmoladowym, orzechowym; ciastka kruche, półdrożdżowe, na podłożu andrutowym; przekładane powidełkami i…ozdobione wzorkiem oraz… jeszcze […]

Konkurs piosenki “Od przedszkola do idola”

2007-11-20 20:09, wtorek

     Na III Gminnym Konkursie Piosenki dla Przedszkolaków odbywającym się 20 listopada 2007r. w Sułkowicach-Łęgu, reprezentantami naszego przedszkola byli soliści: Kamilka Krzysztoń i Łukasz Skorupa.
    Wydelegowane po przesłuchaniach wewnątrzprzedszkolnych dzieci, bardzo ładnie zaprezentowały się na scenie widowiskowej tamtejszego domu kultury. I chociaż nie zajęły czołowych miejsc, to pierwszy kontakt z “dużą sceną” zaliczyć należy do […]

Dopołudnie w Wiejskim Domu Kultury w Inwałdzie.

2007-11-13 21:43, wtorek

     12 października na zaproszenie kierownik Teresy Zemlik, przedszkolacy gościli w budynku WDK w Inwałdzie.
Najpierw dzieci zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki, a następnie dowiedziały się o możliwosci korzystania z wypożyczalni.
     Po przejściu do sali widowiskowej odbyło się wspólne czytanie bajki “O wróbelku-Elemelku”, wspólne zabawy ruchowe oraz wykonanie pracy plastycznej “Papuga” w zespołach 3-osobowych […]

Koncert Urszuli i Tadeusza Janiaków

2007-11-06 08:55, wtorek

     W dniu 5 listopada dzieci przedszkolne uczestniczyły w koncercie muzycznym Urszuli i Tadeusza Janiaków z Mazańcowic, który odbył się w ZSS Inwałd.
     Przedszkolacy wraz z kolegami szkolnymi mogli wysłuchać przepięknych utworów polskich kompozytorów zagranych na kilku instrumentach oraz mogli wyrażać emocje klaskaniem, tupaniem, kołysaniem, tańcem - oczywiście za przyzwoleniem muzyków.